PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 lutego 2016

                   PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          14 lutego 2016

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

 

 1. Dziś z racji wspomnienia św. Cyryla i Metodego modlimy sie w intencji całej Europy. Dziś także modlimy się o beatyfikację Służebnicy Bożej, Anny Jenke – nauczycielki z Jarosławia.

 

 1. Dziś Gorzkie Żale, poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. ; następnie Msza św. o godz. 16.00.

 

 1. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Za udział w tym nabożeństwie zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w Niedzielę Palmową.

 

 1. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

 

 1. Podczas ostatniego spotkania Rady Duszpasterskiej ustaliliśmy, że zostanie przywrócone przejście południową stroną kościoła. Remont krzyża i kopuły, przy obecnych warunkach atmosferycznych, nie został zaakceptowany przez żadną z firm, które oglądały zniszczenia. Przy okazji dziękuję parafianom, którzy z własnej inicjatywy przekazali kontakt do fachowców.

 

 1. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Mikołaja.

 

 1. Informacja Pana Sołtysa.

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.