CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 marca 2016

                    

                                CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                      6 marca 2016

                                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem Chrześcijanom wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

 

 1. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy kobietom naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

 

 1. We czwartek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

 

 1. W piątek Uroczysta Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Z tej racji Msza św. o godzinę wcześniej, a więc o godz. 16.00. Po Mszy św. około 16.30 obok Krzyża Misyjnego początek nabożeństwa. Podczas tegorocznej Drogi Krzyżowej poniesiemy Krzyż Misyjny – proszę OSP Równe o wsparcie. Trasa: z parkingu ulicą Długą, następnie przejście tzw. łącznikiem na ul. Staronia i powrót przed kościół.

 

 1. Caritas rozpoczyna coroczną akcję dobroczynną. W salce będą rozprowadzane wielkanocne paschaliki, cukrowe baranki i kartki świąteczne.

 

 1. Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 17.00; z wyjątkiem piątku – w tym dniu Msza o godz. 16.00.

 

 1. Zgodnie z polską tradycją, od przyszłej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa Sebastiana Pelczar.

 

 1. Dziś po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: ministranci – wtorek; RAM – środa; Oaza – Piątek.

 

 1. Informacja Pana Sołtysa.

 

 1. Informacja Pani Dyrektor ZSP Równe.

 

 1. Zapowiedzi: (II)
 2. a) Andrzej Adamski, zam. w naszej parafii, z Mariolą Bogusławą Belcik, zam. w Nowej Wsi, par. Dukla – Fara.
 3. b) Leszek Trębacz, zam. we Wrocławiu, par. św. Jana Apostoła, z Anną Kononowicz, zam. również we Wrocławiu, par. św. Jana Apostoła, pochodzącą z naszej parafii.

 

 1. Usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

 

 1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.