PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2016

                

             PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                    13 marca 2016

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Od piątej niedzieli WIELKIEGO POSTU zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

 1. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o 16.30.

 

 1. W najbliższy piątek rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Biskup Antoni Długosz, znany szczególnie ze wspaniałego śpiewu oraz programów:” Ziarno”. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi:” Przyjmijmy Dar Miłosierdzia Bożego”. Program Rekolekcji jest następujący:( odczytać); ponadto będzie podany na internetowej stronie parafii oraz w gablotach parafialnych.

 

 1. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godz. 09.00; 11.00 i 17.00. Jest to dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa Józefa Michalika oraz Papieża Seniora, Benedykta XVI. Dostojnych solenizantów polecimy w naszej modlitwie.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00, z wyjątkiem wtorku i czwartku – w te dni o godz. 07.00.

 

 1. Caritas tradycyjnie rozprowadza wielkanocne paschaliki i cukrowe baranki.

 

 1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przygotujmy zatem palmy mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa. Zorganizujmy również w tym czasie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Z racji zakończenia rekolekcji, wieczorna Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 17.00.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa.

 

 1. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji.

 

 1. Przypominamy o terminie wpłacania na prenumeratę czasopism katolickich.

 

 1. Serdeczne słowa wdzięczności dla OSP w Równem, za pomoc w przygotowaniu i przeżywaniu Drogi Krzyżowej w plenerze. Także przedstawicielom Rady Parafialnej i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie trasy oraz czytanie rozważań: ” Bóg zapłać!”

 

 1. Zapowiedzi I:

Daniel Bałon s. Marka i Haliny Kuśnierczak, zam. w Szkocji, pochodzący z naszej parafii, z Natalią Elżbietą Jasińską c. Krzysztofa i Alicji Szczepanik, zam. również w Szkocji, pochodzącą z naszej parafii.

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci:” Pod Twoją obronę…”.