UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 marca 2016

UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 marca  2016

 

  1. Rozpoczynamy Biały Tydzień, czyli Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem pamiątki Zmartwychwstania Chrystusa. Z tej racji, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. (ONRLiK 24).
  2. Dziś jeszcze Msza św. o 9.30 i suma o 11.00. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trzeci Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. : o 8.00; 9.30 i suma o 11.00. Po sumie 4 dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą Oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele będą celebrowane o godz. 18.00,  w połączeniu z kolejnymi modlitwami Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 00. zaś spowiedź od godz. 17.00. Ponieważ w I sobotę , będzie zakończenie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, proszę odmówić Różaniec o godz.17.30.
  5. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia, z tej racji po zakończeniu modlitw, zbiórka do puszek na „Caritas”.
  6. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Faustyny.
  7. Serdeczne podziękowania; ks. Łukaszowi, P. Organiście i Równianom, Akcji Katolickiej, liturgicznej służbie ołtarza, Strażakom, P. Kościelnemu, P. Kasi, sprzątającym w kościele oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ubogacenia przeżywania tych Świątecznych Dni.  Dziękuję równie serdecznie, Kasi Kłap, za uwiecznienie na fotografiach naszych uroczystości i publikowanie ich w internecie.
  8. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.
  9. W dzisiejszą uroczystość możemy uzyskać odpust zupełny, za przyjęcie w pobożnym usposobieniu; przez radio lub telewizję; błogosławieństwa papieskiego” Urbi et Orbi„.
  10. Życzenia Świąteczne od nas kapłanów miejscowych, oraz od rodaków, którzy telefonowali; tj. Ojca Jana i Ojca Cecyliana: Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Was swoją mocą i pokojem. Wszystkim parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa, przeżywania całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.