DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 3 kwietnia 2016

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 3 kwietnia 2016

                                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego, szczególnie w kościele, gdyż wówczas zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Szkolnego Zespołu Caritas.

 

 1. Dziś taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, zaś po Mszach zbiórka do puszek na „Caritas”.

 

 1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 08.00 i wieczorem o 18.00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

 

 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, z tej racji polecamy Bogu wszystkich powołanych do służby Bogu i modlimy się o nowe powołania, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 

 1. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
  w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

 

 1. Dziś wznawiamy, po przerwie świątecznej, peregrynację Relikwii św. Jana z Dukli, drugą stroną ulicy Długiej. Proszę po Mszy wieczornej o zgłoszenie się kolejnych rodzin.

 

 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Stanisława Kostki.

 

 1. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

W naszym rejonie z tej okazji Koncert w Krośnieńskiej Farze. (informacje na plakacie).

 

 1. Za dwa tygodnie tj. 17 kwietnia odwiedzi naszą wspólnotę z posługą Słowa Bożego, ks. Kazimierz Szałaj, kolega z Seminarium, który obecnie pracuje w Sokalu na Ukrainie. Po Mszach św. będzie zbierał przed kościołem, dobrowolne ofiary na wsparcie pracy duszpasterskiej w swojej parafii.

 

 1. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.