TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 kwietnia 2016

  

        TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY               10 kwietnia 2016

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny .

 

  1. Dziś po Mszach św., Caritas zbiera dobrowolne datki, na Hospicjum w Krośnie.

 

  1. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez udział w sobotniej Mszy św. po której każdy uczestnik podejdzie do udekorowanej chrzcielnicy i uczyni uroczysty znak krzyża, po zanurzeniu dłoni w poświęconej wodzie. Na pamiątkę będą rozdawane okolicznościowe obrazki.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

 

  1. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Ojca Pio.

 

  1. W najbliższą niedzielę nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Będziemy gościć ks. Kazimierza z Sokala na Ukrainie. Po Mszach św. będzie on zbierał ofiary, na pomoc w pracy duszpasterskiej w swojej parafii.

 

  1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu;  wtorek- RAM ; środa- dzieci i rodzice z kl. III – ; Kandydaci do bierzmowania z kl. II i III Gimnazjum, wraz z rodzicami – piątek; schola – niedziela.

 

  1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej dzisiaj po Mszy wieczornej.

 

  1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

  1. Polećmy jeszcze Miłosierdziu Bożemu wszystkich,  którzy zginęli pod Smoleńskiem 6 lat temu.