CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 kwietnia 2016

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                 17 kwietnia 2016

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia, szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 18.00.

 

 1. W sobotę uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

 

 1. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: RAM- wtorek, Akcja Katolicka – środa; ministranci – czwartek; Oaza- piątek.

 

 1. W najbliższą niedzielę wysłuchamy List Pasterski Episkopatu. Składka będzie przeznaczona na inwestycje w parafii. Po Mszach św. na prośbę Papieża Franciszka zbiórka do puszek na pomoc  Kościołowi na Ukrainie.

 

 1. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana.

 

 1. Zakończyły się prace przy niwelacji i utwardzaniu terenu po wschodniej części kościoła. Zachęcamy do parkowania samochodów na utwardzonej części, aby nie blokować ruchu przy ul. Długiej.

 

 1. Zapowiedzi I;

Piotr Uliasz s. Ryszarda i Bożeny z naszej parafii,  z Małgorzatą Adrianą Klimowicz c. Jurka i Beaty, zamieszkała w Hłomczy , parafia Mrzygłód.

 

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy
  o modlitewnej pamięci.