PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 24 kwietnia 2016

             

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                 24 kwietnia 2016

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.
  W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała
  i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

 

 1. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Składka z dzisiejszej niedzieli na inwestycje w parafii. Natomiast po Mszy św. zgodnie z prośbą Papieża Franciszka, okazja do okazania miłosierdzia mieszkańcom Ukrainy – ministranci będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary.

 

 1. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje.

 

 1. W piątek przypada liturgiczne święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

W tym dniu naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 

 1. Uroczysta Eucharystia dla dzieci klasy trzeciej, połączona z przyjęciem Pierwszej Komunii świętej, już w najbliższą niedzielę podczas sumy. Z tej racji spowiedź dla dzieci i ich bliskich w sobotę od godz. 16.00.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Po sumie, czyli po uroczystości pierwszokomunijnej, pierwsza majówka, ze śpiewem litanii loretańskiej. Ponieważ będzie to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po majówce zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: RAM – wtorek; lektorzy – środa; Oaza – piątek.

 

 1. Zapowiedzi:

Łukasz Piotr Lenik s. Bogusława i Elżbiety Szwast, zamieszkały w Teodorówce, par. Dukla Bernardyni, z Katarzyną Justyną Bałon c. Wiesława i Bożeny Turek, zamieszkałą w naszej parafii.(zap. I.)

Piotr Uliasz z naszej parafii,  z Małgorzatą Adrianą Klimowicz, zamieszkałą w Hłomczy , parafia Mrzygłód.(zap.II.)

 

 1. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia.