SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 1 maja 2016

                  

     SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY             1 maja 2016

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Zapraszamy wszystkich do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach majowych po Mszy wieczornej. Dzieci tradycyjnie będą otrzymywać naklejki.

 

 1. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

 

 1. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski ; głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 08.00; 11.00 i wieczorem o 18.00. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

 

 1. W najbliższe trzy dni przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje .

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

We czwartek będziemy się modlić za kapłanów oraz o święte powołania zakonne i kapłańskie.
W piątek od godz. 10.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, zaś po południu, spowiedź od godz. 17.00.  Podczas majówki odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą − różaniec fatimski.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tygodniu: środa – RAM; piątek – Oaza; niedziela – schola.

 

 1. We czwartek liturgiczne święto poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, zaś w piątek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, przed uroczystością Jego Zesłania.

 

 1. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Jana z Dukli.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Informacja skarbnika parafialnego.

 

 1. Zapowiedzi:

Łukasz Piotr Lenik, zamieszkały w Teodorówce, par. Dukla Bernardyni, z Katarzyną Justyną Bałon , zamieszkałą w naszej parafii.(zap. II.)

 

 1. Informacja ks. Michalitów z Miejsca Piastowego.

 

 1. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia.