WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8 maja 2016

                    

      WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                  8 maja 2016

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka, pamiętamy dziś w modlitwie o ofiarach trzęsienia ziemi w Ekwadorze; w najbliższą zaś niedzielę wesprzemy materialnie Ekwador, składając po Mszach św. dobrowolną ofiarę do puszek.

 

  1. Na Mszę św. zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 18.00, a następnie na nabożeństwo majowe.

 

  1. Z racji uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona dzisiejsza Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. biskupa Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otaczajmy naszą modlitwą. Pamiętajmy również o naszym Panu kościelnym.

 

  1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, zaś w sobotę święcenia kapłańskie. Podczas trwającej Nowenny do Ducha Świętego, modlimy się w intencji wszystkich, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń.

 

  1. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

 

  1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny. Podczas każdej Mszy św. odmówimy hymn: ” O Stworzycielu, Duchu przyjdź”; aby zyskać odpust zupełny.

 

  1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Faustyny.

 

  1. Dobiegają końca prace niwelacyjne wokół kościoła; ponieważ obawiamy się o bezpieczeństwo osób, które będą uczestniczyły w procesjach, zbliżającej się Oktawy Uroczystości Bożego Ciała,( 26.V.); jesteśmy zmuszeni do rozebrania części południowej muru, który coraz bardziej pęka i przechyla się, gdyż brak mu fundamentu. Pragnąc odzyskać jak największą ilość cegły, do ewentualnej przyszłej jego odbudowy, na prawdziwym fundamencie; zapraszam od jutra do soboty na godz. 08.00, po 10 mężczyzn z siekierkami, kilofami, młotkami i przecinakami. Początek od ulicy Leśnej i następnie Zenona Staronia. Oczywiście nie zabraniamy pomagać z innych ulic, jeżeli ktoś dysponuje urlopem.

 

  1. „Dzisiejszo-jutrzejszym” solenizantom − Panom i Paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej; przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.