ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 15 maja 2016

                     

    ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                       15 maja 2016

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu : „ O Stworzycielu Duchu przyjdź.”

 

 1. Jutro, przypada święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. tego dnia,  będą o godz. 09.00 i wieczorem o 18.00. W pobliskiej Lubatówce jest to dzień odpustu parafialnego – tam suma o 11.00. Ponieważ jest to 16 maja, polecamy się również opiece św. Andrzeja Boboli – w pobliskiej Strachocinie spotkanie Akcji Katolickiej.

 

 1. We czwartek, 19 maja, w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tych intencjach od godz.17.00.

 

 1. W piątek 20 maja , kolejna rocznica święceń biskupa Stanisława Jamrozka.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. w połączeniu z nabożeństwami majowymi. Zachęcamy do coraz liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

 

 1. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Jana Pawła II (młodzież), oraz RAM i Oaza.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu; wtorek – Kandydaci do LSO ; środa – RAM; piątek – Oaza.

 

 1. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na parafie szczególnie potrzebujące pomocy. Natomiast po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Ekwadoru.

 

 1. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów zapraszamy Radę Parafialną i liderów grup parafialnych na spotkanie w sali parafialnej – w najbliższy czwartek po Mszy św.

 

 1. Droga Krzyżowa, z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń, w najbliższą sobotę w Korczynie. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Zapowiedzi: Mateusz Paweł Belczyk s. Władysława i Małgorzaty Adamczyk, zam. w Makowiskach, par. Kobylany; z Patrycją Katarzyną Borek, c. Kazimierza i Agnieszki, zam. tamże.(zap. I.)

 

 1. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask; przekazujemy Zofiom, oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia.