DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 czerwca 2016

        

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    5 czerwca 2016

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Rozpocząwszy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, otwierajmy nasze serca na tę miłość uzdrawiającą podczas codziennej Eucharystii o godz. 18.00, po której wspólnie będziemy śpiewać litanię do Bożego Serca.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Faustyny.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: RAM – wtorek; Oaza – piątek; schola – w niedzielę.

 

 1. W najbliższą sobotę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie uroczyste obchody 19 rocznicy wizyty papieża a równocześnie konsekracji świątyni. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie zaś nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.

 

 1. Zapowiedzi:
 2. a) David Christopher Papencordt , zam. w Wiedniu, z Izabelą Grażyną Famulską z naszej parafii. ( zap.II.)
 3. b) Mariusz Parzymies, zam. w Warszawie, z Agnieszką Małgorzatą Adamską, zam. również w Warszawie, pochodzącą z naszej parafii. ( zap.II.)

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.

 

 1. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Felicja Mikulska. Wypraszajmy dla niej dar wiecznej szczęśliwości.