DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2016

       

   DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               19 czerwca 2016

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

 

  1. Na jutrzejszy dzień, 20 czerwca, ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 z wyjątkiem piątku; w piątek o godz. 08.00. Przed każdą Mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty, szczególnie dla dzieci i młodzieży przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego. Po Mszach nabożeństwo czerwcowe.

 

  1. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 08.00, podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. W tym dniu przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Stanisława Kostki.

 

  1. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką kl. IV. do Częstochowy jutro po nabożeństwie. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego zapraszamy również chętnych do pielgrzymowania.

 

  1. Taca z przyszłej niedzieli, będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

  1. Przypominamy o potrzebie wpłacania na prenumeratę czasopism katolickich, w nowym kwartale.

 

  1. Zapowiedzi:(I)

Paweł Krzysztof Ożóg s. Stanisława i Marianny, z naszej parafii, z Aleksandrą Marią Szelc c. Piotra i Doroty, zam. w Krośnie; par. p.w. Ducha Świętego w Krośnie.

 

  1. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.