TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 czerwca 2016

               

   TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   26 czerwca 2016

                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wakacyjnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

 

 1. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po Mszy św. We czwartek zakończenie tych nabożeństw; następnie spotkanie Akcji Katolickiej.

 

 1. We środę będziemy świętować uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 08.00; 11.00 i wieczorem o 18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca lipca. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 09.00. Spowiedź wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy św. ofiarujemy modlitwę różańcową.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 18.00.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża bł. ks. Jana Balickiego.

 

 1. Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom kl. V. za wczorajszą pielgrzymkę do Częstochowy. Przy okazji przekazuję najlepsze pozdrowienia od Ojca Jana Sporniak, który już pracuje w Kanadzie, w Toronto i służy znajomością języka portugalskiego.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Zapowiedzi:(II)

a/ Paweł Krzysztof Ożóg z naszej parafii, z Aleksandrą Marią Szelc, zam. w Krośnie; par. p.w. Ducha Świętego w Krośnie.

b/ Mateusz Paweł Belczyk, zam. w Makowiskach, par. Kobylany; z Patrycją Katarzyną Borek, zam. tamże.

 

 1. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Na ten czas proponuję zakupienie śpiewników pielgrzymkowych. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie witamy i pozdrawiamy.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty + Edward Łajdanowicz. Pomódlmy się o pokój jego duszy.