CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lipca 2016

  

     CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   3 lipca 2016

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Ewangelia dzisiejsza opowiada o rozesłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej.

 

  1. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

 

  1. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji. Polecajmy jego wstawiennictwu nowego ks. Arcybiskupa Adama oraz całą Archidiecezję.

 

  1. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Jana z Dukli.

 

  1. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania gęstości kości oraz badanie pojemności płuc. Na terenie naszej wspólnoty ambulans będzie 4 lipca o godz. 16.00. Szczegóły na ulotkach, przy prasie katolickiej.

 

  1. Zapowiedzi:

Mateusz Bronisław Szydło s. Adama i Ewy Jakubczyk, zam. Niżna Łąka, par. Bóbrka; z Joanną Katarzyną Miszczak c. Jakuba i Grażyny Patla, z naszej parafii.(zap.I.)

 

  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.