SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lipca 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     

    SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    17 lipca 2016

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

 

  1. Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc liturgiczne święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Składane przy tej okazji ofiary, będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Krzysztofa.

 

  1. Po przeżytym odpuście parafialnym, składam raz jeszcze serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości parafialnej; Panu Sołtysowi, który chętnie przyjął posługę I czytania; natomiast Panu Janowi Nykiel, za wykoszenie traw wokół plebanii i wikarówki. ” Bóg zapłać!”

 

  1. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.

 

  1. W miniony piątek odszedł do wieczności + Robert Staroń, syn Andrzeja i Stanisławy, z ulicy Z. Staronia. Dziś o godz. 14.00 jego pogrzeb. Wspólną modlitwą, wypraszajmy zmarłemu dar życia wiecznego.