OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2016

       

     OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      31 lipca 2016

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy
  w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka, o godz. 10.00. Dlatego dziś suma w naszym kościele o godz.09.00.

 

 1. Jutro- 1 sierpnia – będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę,

 

 1. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

 

 1. We wtorek 2 sierpnia, możliwość zyskania odpustu zupełnego tzw. ” Porcjunkuli”.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  We czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego Jana Vianney’a – proboszcza z Ars, patrona wszystkich duszpasterzy. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek od godz. 10.00 – odwiedziny chorych parafian z Komunią świętą, a po południu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo do N.S.P.J.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Św. o godz. 18.00. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza. Po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo różańcowe.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

 

 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej, w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Zapowiedzi II:

a/ Sławomir Olbrycht, z naszej parafii z Justyną Katarzyną Kucza, z parafii Rogi.

b/ Jacek Jastrzębski, z naszej parafii, z Magdaleną Urszulą Kolasa, zam. w Niżnej Łące, par. Bóbrka.

 

 1. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy również do korzystających z wakacyjnego odpoczynku.