DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 sierpnia 2016 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

           

      DWUDZIESTA PIERWSZA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

                 21 sierpnia 2016 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

 

  1. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

 

  1. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.

Jutro – 22 sierpnia; przypada wspomnienie NMP Królowej. We środę, 24 sierpnia obchodzimy liturgiczne święto Świętego Bartłomieja, Apostoła – w pobliskiej parafii Rogi odpust parafialny – tam suma o godz.11.00.

 

  1. W piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W to święto w każdej parafii polskiej; AKT ZAWIERZENIA PARAFII MATCE BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.  Z racji przypadającej uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 18.00.

 

  1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Jana z Dukli.

 

  1. Składka w przyszłą niedzielę na inwestycje w parafii.

 

  1. Ks. Arcybiskup skierował do naszej parafii kolejnego współpracownika; ks. Karola Krupę. Przychodzi do nas z parafii Szówsko p.w. NSPJ. Polecajmy go Bożej Opatrzności w naszych modlitwach.

 

  1. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.

 

  1. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Życzymy obfitości łask Bożych.