DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU- 28 sierpnia 2016

  

    DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 sierpnia 2016

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

 

 1. We czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 08.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

 

 1. Spowiedź przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W pierwszy piątek od godz.10.00 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a po południu spowiedź od 17.00. Następnie Msza Święta o 18.00 połączona z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W pierwszą sobotę po wieczornej Eucharystii odmówimy różaniec fatimski.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 18.00, z wyjątkiem czwartku. We czwartek o godz. 08.00.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Cecylii.

 

 1. Prośba ks. Franciszka Rząsy. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

 

 1. Informacja o zbiórce elektrośmieci. Do 31 sierpnia, do 13.30, składamy elektrośmieci na nowej części parkingowej przy kościele.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: wtorek – ministranci; piątek – Oaza.

 

 1. W imieniu Pana sołtysa informuję, że planowany jest transport warzyw do naszej miejscowości, na 31 sierpnia. Prosimy śledzić informacje o szczegółach, na tablicach ogłoszeń.

 

 1. W najbliższą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Dziś o godz. 17.30 spotkanie organizacyjne z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

 1. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia.