DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 września 2016

     

      DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 września 2016

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. To ON, ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00.

 

 1. We czwartek przypada liturgiczne święto Narodzenia N.M.P.

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpocznie się VI Tydzień Wychowania. Usłyszeliśmy dzisiaj List Pasterski Episkopatu, który przygotował nas do jego przeżywania, dlatego Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego. Po Mszach św. ministranci zbierają ofiary na dokończenie Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych – po zmianie, proszę o pozostanie w kościele zelatorek Różańcowych lub w zastępstwie innych przedstawicieli danej Róży.

 

 1. Zbliża się święto Podwyższenia Krzyża Świętego(14.IX.), dlatego już w najbliższą niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 16.00 będzie na wzgórzu przy krzyżu. Zachęcamy do licznego udziału. W przypadku nieodpowiedniej pogody Msza będzie w kościele.

 

 1. Ponieważ zbliża się czas wizytacji parafii (20.IX.), a zarazem bierzmowania naszych kandydatów; w najbliższy piątek o godz. 16.00 egzamin z ks. dziekanem, zaś od soboty modlitewna Nowenna przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Ojca Pio.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Docierają do nas głosy, że parafianie pragną pielgrzymować do Sanktuariów w Polsce, szczególnie do Lichenia. Ks. Karol przygotował propozycję takiej pielgrzymki. Szczegóły będą podane na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.

 

 1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

 

 1. Informacja Skarbnika – podziękowania za umieszczenie nowego krzyża na średniej wieży kościoła.

 

 1. Zapowiedzi:

Grzegorz Chłap s. Tadeusza i Haliny Bałon z naszej parafii, z Joanną Zygmunt c. Wojciecha i Ewy Masłowskiej z parafii Lubatówka.(zap.I.)