DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -18 września 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      

      DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -18 września 2016

                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie 50 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Dziś również modlimy się w intencji polskiej młodzieży i dzieci z racji patronalnego święta św. Stanisława Kostki.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00. Dodatkowo we wtorek w dniu wizytacji ks. Karol odprawi Mszę św. o godz. 07.00.

 

 1. We wtorek wizytacja kanoniczna naszej parafii i bierzmowanie młodzieży, dzięki posłudze ks. biskupa Stanisława Jamrozka. Wizytacja odbywa się raz na 5 lat, to ważne wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej ; zapraszam wszystkich na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00. Przed Mszą św. ok. godz. 16.10 w kościele, będzie spotkanie ks. biskupa z grupami duszpasterskimi istniejącymi w parafii.

 

 1. We środę liturgiczne święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby radia diecezjalnego „Fara”.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Ojca Pio.

 

 1. Po tragicznych trzęsieniach ziemi we Włoszech, papież Franciszek i biskupi, proszą o wsparcie finansowe dla poszkodowanych; z tej racji w najbliższą niedzielę po mszach św. okazja do złożenia ofiary do puszek, na ten cel.

 

 1. Przypominamy o potrzebie wpłacania na prenumeratę czasopism katolickich, na kolejny kwartał.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Jest jeszcze dużo wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną z okazji 1050- lecia chrztu Polski. Można zachęcać do udziału znajomych czy krewnych z innych parafii.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.