DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 września 2016

   DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       – 25 września 2016

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich, które zaprezentowały się podczas wizytacji kanonicznej, oraz na stronie internetowej. Zaangażujmy się w ich działalność.

 

  1. We czwartek przypada liturgiczne święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

  1. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik po Mszy św., a w niedzielę po sumie. Przypominam, że za odmówienie 5 tajemnic w kościele zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jeżeli brakuje któregoś z warunków do zyskania odpustu zupełnego, zyskujemy odpust cząstkowy. Dzieci tradycyjnie otrzymują pamiątkowe obrazki-naklejki. Kto z dzieci uzbiera więcej niż 24 naklejki otrzyma książkę pt:” Wszystko o Matce Bożej”. Dzieci klasy III otrzymają w sobotę podczas Mszy św. poświęcone różańce.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00.(intencje).

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas sumy Msza o NMP Różańcowej. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na wsparcie poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech.

 

  1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: ministranci – wtorek; RAM – środa; Oaza – piątek.

 

  1. Po wizytacji kanonicznej składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w uświetnienie całej uroczystości. W sposób szczególny dziękujemy młodzieży za włączenie się w posprzątanie obejścia kościoła; rodzicom za dar ołtarza; Radzie Duszpasterskiej, wszystkim którzy przedstawiali grupy duszpasterskie; całej społeczności ZSP Równe na czele z Panią Dyrektor za piękne przedstawienie i przyjęcie; Straży OSP Równe, za umycie placu przed kościołem i plebanią, po pracach niwelacyjnych- dla wszystkich staropolskie „Bóg zapłać!”

 

  1. Ponieważ na pielgrzymkę zgłosiło się tylko 22 osoby, nie dojdzie ona do skutku. Prosimy zgłaszać się do ks. Karola po zwrot zaliczki.

 

  1. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.