DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 października 2016

     

      DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           9 października 2016

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski?

 

 1. Dzisiaj, obchodzimy w całym kraju XVI Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Wsłuchajmy się dziś w naukę świętego papieża, którą przypominają biskupi Polscy w komunikacie z ostatniego zebrania plenarnego ( pkt.4).

 

 1. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00. w połączeniu z nabożeństwami różańcowymi.(intencje mszalne w tym tygodniu).

 

 1. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.

 

 1. W sobotę 15 października na Jasnej Górze, Narodowy Dzień Pokuty za grzechy całego narodu. Łącząc się z tamtą modlitwą w naszym kościele będzie Adoracja Wynagradzająca od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy, szczególnie Akcję Katolicką i przedstawicieli grup duszpasterskich w parafii.

 

 1. Rekolekcje trzeźwościowe w pobliskim Miejscu Piastowym, od 21 do 23.X.. Prowadzi ks. Jan Seremak. Szczegóły na plakatach. Indywidualne zaproszenia na stoliku z prasą katolicką.

 

 1. Dziś o godz. 15.00 Konsekracja nowej świątyni w Rogach.

 

 1. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Relikwii bł. ks. Jana Balickiego w Archikatedrze Przemyskiej będzie 22.X. Chętni na wyjazd zgłaszają się do Pani Agnieszki Turek.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tygodniu: ministranci – wtorek; RAM- środa; Oaza – piątek.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.