DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 października 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     

        DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 października 2016 

                                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                          

 

  1. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała.

 

  1. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Dzisiaj również pamiętamy w modlitwie o ks. Arcybiskupie Józefie Michaliku w dniu 30 rocznicy święceń biskupich.

 

  1. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

 

  1. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwami różańcowymi. (intencje).

 

  1. Informacja Ks. Karola.

 

  1. Ojciec Jan Sporniak podczas pobytu w Kanadzie, otrzymał 1000 dolarów kanadyjskich za ubogacenie śpiewem i grą, wydarzeń w parafii gdzie posługiwał Portugalczykom. Przekazał je w całości na cel remontu naszej świątyni. Dał przykład w tym roku miłosierdzia, umiejętnego podzielenia się dobrem materialnym i troski o dom Boży. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam mu serdeczne podziękowanie: ” Bóg zapłać!”

 

  1. Dotarły do mnie wiadomości, że jakoby, jestem inicjatorem rozbiórki muru wokół kościoła oraz, że planuję wykonanie drewnianego ogrodzenia. W odpowiedzi na takie zarzuty, pragnę poinformować całą wspólnotę parafialną, że przez ponad pół roku na internetowej stronie parafii, znajdował się apel o wsparcie finansowe w ratowaniu muru okalającego kościół; niestety odzew społeczeństwa był w postaci dwóch niewielkich wpłat na konto parafialne. Od 4 lat wraz z całą Radą Parafialną szukaliśmy sposobu, aby uratować ten mur; niestety nie było sponsorów. Wpisanie obiektu do Rejestru Zabytków nie przesądzało o otrzymaniu dotacji wystarczającej na pokrycie kosztów remontu. Księża informowali mnie, że wysokość rocznych możliwości Konserwatora dla jednej parafii to kwota od 15 do 30 tysięcy złotych – nie wiem czy wystarczyłoby to na remont jednego przęsła muru, a czeka nas pilny remont głównej wieży kościoła. Mur przechylał się nie mając fundamentu i chwiał się nawet pod naciskiem wiatru. Pamiętając dobrze tragedię śmierci Pana Leszka Uliasz; pragnąc uniknąć odpowiedzialności moralnej i karnej, za utratę czyjegoś zdrowia lub życia podczas trwających prac przy budowie chodnika, podjęliśmy wraz z całą Radą Parafialną trudną decyzję o rozbiórce muru.

O drewnianym ogrodzeniu wspominałem owszem, ale wokół starej plebanii ; parafia ma las, aby nie obciążać więc kieszeni parafian, proponowałem takie rozwiązanie.

 

  1. Na stoliku z prasą katolicką są już kartki wypominkowe.

 

11.Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Przy okzji serdecznie dziękuję 5 osobom, które wczoraj włączyły się w modlitwę przeproszenia za grzechy naszego narodu o godz. 15.00. ” Bóg zapłać!”