TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 października 2016

     

       TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU –    23 października 2016

                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski.

 

 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Na stoliku z prasą wystawione zostały kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach odprawimy 9 Mszy św.

Pamiętajmy o porządkach na cmentarzu.

 

 1. W piątek przypada liturgiczne święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwami różańcowymi.(intencje).

 

 1. Spotkania Duszpasterskie w tym tygodniu: RAM – wtorek; Ministranci – środa; Akcja Katolicka – środa; Oaza – piątek.

 

 1. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie przed Mszą św.

 

 1. Przypominam, że w najbliższą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

 

 1. Taca w najbliższą niedzielę na cele inwestycji w parafii.

 

 1. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tego tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Zmarłego + Adama Wilk, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 polecamy dobroci i miłosierdziu Boga. Wieczne odpoczywanie….

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu  niebieskich zastępów, szatana i inne  duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.