ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 30 października 2016

   

        ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA                       30 października 2016

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

 

 1. Jutro o godz. 16.00 zapraszamy na zakończenie nabożeństw różańcowych. Od środy natomiast, będziemy spotykać się na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wspominkowych. Towarzyszyć jej będzie modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Msze święte w tygodniu o godz. 16.00.(intencje).

 

 1. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 08.00; 09.30 i suma o 11.00.

Po sumie sprzed kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz, podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić nowe nagrobki.

 

 1. We środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszym kościele będzie następujący porządek Mszy Świętych: 07.00; 09.00 i wieczorem o 16.00.

 

 1. Na listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników. Młodzież z Oazy i RAM sprzedawać będzie znicze, aby pozyskać finanse na  udział w rekolekcjach.

 

 1. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • we czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej;
 • w piątek od godz. 10.00 odwiedziny chorych, zaś wieczorem połączymy wspólną modlitwę za zmarłych z nabożeństwem ku czci Serca Pana Jezusa; spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.00.
 • w sobotę różańcowa modlitwa za zmarłych po wieczornej Mszy Świętej stanowić będzie w tym miesiącu nasze pierwszosobotnie nabożeństwo.
 • w niedzielę po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny szczególnie księdzu Karolowi, którego polećmy opiece Matki Bożej.