TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 listopada 2016

 

      TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       –  6  listopada 2016

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.

 

 1. We środę, 9 listopada, będziemy obchodzić liturgiczne święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego.

 

 1. We czwartek rozpoczniemy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

 1. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 16.00. Ks. Arcybiskup udzielił na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 16.00.( intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa.

 

 1. Wypominki codziennie po Mszy św. zaś w niedziele po sumie.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. W najbliższą niedzielę Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym w Iraku. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Irakijczykom. Na stoliku z prasą informacyjne ulotki, informacja również na plakacie.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności: + Amalia Skwara; polećmy ją Miłosiernemu Bogu:” Wieczny odpoczynek…”