TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 listopada 2016

       TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 listopada 2016

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. Podczas sumy obrzęd poświęcenia i wręczenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

 

  1. Trwa Nowenna przed Uroczystością intronizacji Chrystusa Króla w naszej Ojczyźnie; zapraszamy do włączania się w tę modlitwę. W sobotę w Łagiewnikach Uroczystości Intronizacji, zaś w niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa intronizacji Chrystusa Króla w naszej wspólnocie.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 16.00 za wyjątkiem poniedziałku i piątku . W te dni Msze św. o godz. 09.00.(intencje).

 

  1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Iraku. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Korczynie.

 

  1. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Cecylii.

 

  1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

  1. Informacja Pana Sołtysa.

 

  1. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.