JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2016

                

        JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2016

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI: Quas primas; stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia. Dziś w każdej parafii polskiej Akt Intronizacji Chrystusa Króla.

 

 1. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. Podczas sumy uczniowie kl.III otrzymają nowe modlitewniki. Po sumie oprócz modlitw intronizacyjnych, uroczysty akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

 

 1. W dzisiejszą uroczystość swoje święto patronalne obchodzą członkowie Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Polecajmy ich Chrystusowi Królowi.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek natomiast wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Polecamy w modlitwie naszego pana Organistę; scholę i grających na instrumentach.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 16.00 w połączeniu z wypominkami.(intencje).

 

 1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem nowego roku liturgicznego, będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

 

 1. Dalszy ciąg peregrynacji Relikwii św. Jana z Dukli – ulica Akacjowa.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na pomoc Domu Księży Emerytów w Korczynie, zaś składka z najbliższej niedzieli na inwestycje w parafii.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Stanisława Kostki.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Informacja księży Michalitów.

 

 1. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.