DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2016

                  

           DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                     4 grudnia 2016

 

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

 

 1. W najbliższy wtorek doroczny Odpust Parafialny ku czci św. Mikołaja Biskupa. Msze św. w tym dniu o godz. 11.00 – suma, zaś dla pracujących zawodowo o 18.00. Msza odpustowa pod przewodnictwem ks. Daniela Trojnara, duszpasterza Oazowego z pobliskiej Wrocanki. Przed sumą o godz. 09.45 przybędzie do naszej świątyni święty Mikołaj Biskup, i obdaruje grzeczne dzieci okolicznościowymi podarunkami.

 

 1. Spowiedź przed Odpustem jutro od godz. 15.00.

 

 1. We czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 08.30 oraz świąteczne Msze Święte: o godz. 09.00 i wieczorna o 18.00. Podczas wieczornej Eucharystii poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

 1. Roraty w tym tygodniu ; we środę oraz w piątek i sobotę. Intencje mszalne.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w niedzielę Róża św. Jana z Dukli.

 

 1. Szkolny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po Mszach św.

 

 1. Dziś po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.

 

 1. Informacja OSP Równe.

 

 1. Wszystkim Barbarom i pozostałym solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia, składamy najlepsze życzenia.