CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2016

               

           CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU            18 grudnia 2016

 

                                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?

 

 1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższy wtorek – 20 grudnia, od godz. 14.00 do 17.00. Przerwa w spowiedzi od 15.30 – do 16.00.

 

 1. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem we środę od godz. 09.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

 

 1. W piątek 23 grudnia przypada kolejna rocznica święceń biskupich naszego Arcybiskupa Adama Szala, zaś w sobotni dzień Wigilii, dzień jego imienin. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.

 

 1. W sobotni wieczór w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chciejmy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia w następującym porządku:(intencje).

 

 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane jak w ubiegłym roku: pasterka o północy/godz.00.00/, poranna o godz. 08.00; trzecia Msza o 09.30 i suma o 11.00. Nie będzie Mszy popołudniowej. Taca z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. Taca z pozostałych Mszy będzie przeznaczona na cele inwestycji w naszej parafii.

Przypominam, że w tym dniu każdy katolik może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa :”Urbi et orbi”.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Faustyny.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę o godz. 18.00.

 

 1. Informacja Pana Burmistrza.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Miszczak. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: ….