ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2017

                      

         ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI                  1 stycznia 2017

 

                                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. W pierwszy dzień nowego Roku Pańskiego 2017, Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dlatego dzisiejsza uroczystość, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI ( 1967 r.), jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

 

 1. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

 

 1. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.

 

 1. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 08.00; suma o 11.00 i popołudniowa o 16.00.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Przypominamy, że z racji Uroczystości nie obowiązuje nas post.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek będziemy modlić się, o liczne i święte powołania kapłańskie. Ponieważ w pierwszy piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, spowiedź przed Komunią pierwszopiątkową będzie w tym miesiącu wyjątkowo we czwartek od godz. 15.00, natomiast odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 10.00. W sobotę po Mszy św. modlitwa różańcowa wynagradzająca.

 

 1. Msze św. w tym tygodniu w następującym porządku:(intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Dominika.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne, zaś w piątek na potrzeby misji.

 

 1. Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej według grafiku.

 

 1. Dziś po sumie adoracja noworoczna w intencji pokoju, a następnie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Zakończy ono w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. U progu nowego roku, jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń; od wszystkich kapłanów z naszej parafii i pracujących w naszej parafii: Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. „Do siego roku!”