CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 stycznia 2017

          

         CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                29 stycznia 2017

 

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych.

 

 1. We czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz.08.00; 11.00 i 17.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 

 1. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka ze święta będzie przeznaczona na klasztory i domy zakonne.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; poprosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W tej intencji od godz. 16.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek odwiedziny chorych od godz. 10.00. zaś spowiedź od 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i poświęcenie jabłek z racji wspomnienia św. Błażeja. W sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Po Mszy św. różaniec wynagradzający.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 17.00.(intencje).

 

 1. W najbliższą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Z racji wspomnienia św. Agaty obrzęd błogosławieństwa chleba, wody i soli.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we czwartek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczar.

 

 1. Informacja o zabawie karnawałowej na cele remontu kościoła.

 

 1. Zapowiedzi: Kamil Rachwał, zam. w Krośnie, par. O.O. Franciszkanów z Kingą Kamilą Czech, zam. w naszej parafii. (zap.II.)

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.