SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lutego 2017

         

             SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  12 lutego 2017

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

 

  1. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto św. św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa. To Święto jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

 

  1. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Pamiętajmy w tym dniu o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem, weszli na wspólną drogę życia.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00.(intencje).

 

  1. Spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Karolem.

 

  1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej dziś po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Dominika.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

  1. Modlitwa do św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.