SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lutego 2017

           

            SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               19 lutego 2017

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania
  i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 

 1. We środę, 22 lutego, przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o papieżu Franciszku.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00. (intencje).

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po Mszy św. Pozostałe spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Mikołaja.

 

 1. Po rozbiórce muru okalającego nasz kościół parafialny, Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął z urzędu, procedurę wpisania obiektu, do Rejestru Zabytków. Komisja wysłana w dniu 8 grudnia 2016, pouczyła nas, że taki wpis daje możliwość pozyskania dofinansowania przyszłych remontów z następujących źródeł:

a/ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Zabytki

b/ Wojewódzki Fundusz Ochrony Zabytków

c/ Urząd Miejski w Dukli

   Podczas ostatniego zebrania Rady Parafialnej w dniu 12 lutego b. r. niektórzy przedstawiciele Rady zaproponowali, aby zrobić referendum w naszej parafii w sprawie zgody na taki wpis.  O ile procedury zakończą się wpisaniem kościoła do Zabytków, możemy jeszcze odwołać się do Ministerstwa i taki wpis zatrzymać. Informuję o tym, po to, abyście rozeznali w sumieniu i w przyszłości dali odpowiedź czy jesteście za wpisaniem czy raczej nie.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

 1. Przypomnienie Pana Sołtysa.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła:

 

    Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.