ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 lutego 2017 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       

                     ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   – 26 lutego 2017 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem: „Ku trzeźwości narodu”. Kościół wzywa nas do szczególnej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

 

 1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.08.00 i o 18.00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 1. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

 1. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek pomodlimy się w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek odwiedziny chorych od godz.10.00. Jest to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz.16.00. W pierwszą sobotę po Mszy św. różaniec wynagradzający.

 

 1. W sobotę, 4 marca, liturgiczne święto św. Kazimierza, polskiego królewicza. Ponieważ św. Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Kościół i cały naród litewski.

 

 1. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30, zaś w niedziele Wielkiego Postu- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – po sumie. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Można go również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego, modlitwy: ” O Dobry i najsłodszy Jezu…”

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po Mszy św. wieczornej. Pozostałe spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 17.00 (intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Cecylii.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. Adoracja, zaś po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby WSD w Przemyślu.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności : + Kazimiera Bogacz oraz + Stanisław Długosz, nasz pan kościelny. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.