PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 marca 2017

                  

          PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       5 marca 2017

 

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

 1. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

Włączajmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.16.30 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele po sumie; gorzkie żale.

 

 1. We środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00.(intencje)

 

 1. Spotkania duszpasterskie młodzieży w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Krzysztofa.

 

 1. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Peregrynacja Relikwii św. Jana z Dukli w naszej parafii dobiegła końca. Dziś pożegnamy św. Jana po zakończeniu liturgii przez ucałowanie relikwiarza.

 

 1. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

 

 1. Informacja Pana Sołtysa.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 

 

                                                      Modlitwa na okres Wielkiego Postu

 

   Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22,17).