CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2017

                      

          CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                  26 marca 2017

 

                                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

 1. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jest on jednym z patronów naszej archidiecezji. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz.17.00.(intencje).

 

 1. Od najbliższego czwartku do niedzieli, będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne pod przewodnictwem Ojca Adama Kotuli, z Zakonu Karmelitańskiego. Ojciec Adam pięknie śpiewa i gra na gitarze; skorzystajmy z okazji do duchowego postępu. Program rekolekcji będzie umieszczony w gablotach parafialnych, szkolnych i na stronie internetowej naszej parafii. (program też odczytać!)

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Sercu Maryi – najlepszej z matek. Podczas Apelu rekolekcyjnego o g. 20.00 ofiarujemy modlitwę różańcową na sposób fatimski.

 

 1. W najbliższą niedzielę zakończenie rekolekcji wielkopostnych, nie będzie więc adoracji Najświętszego Sakramentu. Po gorzkich żalach, zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.

 

 1. W duchu wielkopostnej solidarności, kupując tradycyjne paschaliki, wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Paschaliki do nabycia w zakrystii.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. bł. ks. Jana Balickiego.

 

 1. Ogłoszenia księży Michalitów.

 

 1. Ogłoszenie Pana Burmistrza.

 

 1. Zapowiedzi:

                           Mateusz Damian Albrycht, zam. w naszej parafii; z Bernadettą Marią Brzana, zam.  również w naszej parafii. – /zap.2./

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych.