PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2 kwietnia 2017

                             

         PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                      2 kwietnia 2017

 

                                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

 

 1. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

 

 1. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii w najbliższą środę od 14.00 do 17.00, z przerwą półgodzinną od 15.30 do 16.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00. Wieczorem zaś będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy też prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 16.00. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Po Mszy św. droga Krzyżowa ulicami naszej parafii( ul.Długą ; łącznikiem i powrót ul. Zenona Staronia). Proszę tradycyjnie OSP Równe o wsparcie( oznakowanie trasy krzyżami oraz zabezpieczenie  podczas modlitwy). 

 

 1. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas liturgii pobłogosławimy palmy.

 

 1. Z racji przeżywanych Rekolekcji Wielkopostnych, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych będzie w Niedzielę Palmową. Ponieważ dzisiejszą składkę przekazujemy rekolekcjoniście na odbudowę świątyni, składka na Seminarium Duchowne będzie również w przyszłą niedzielę.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w najbliższą niedzielę po Gorzkich Żalach.

 

 1. Msze św. w tym tygodniu, z racji trwających spowiedzi w dekanacie, będą w następującym porządku:(intencje- odczytać z podaniem godziny).

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Faustyny.

 

 1. Informacja o akcji” Pola nadziei”.

 

 1. Przypomnienie ogłoszenia ks. Michalitów.

 

 1. W zakrystii można jeszcze nabywać paschaliki i baranki wielkanocne z cukru z Caritas.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności małżonkowie Maria i Stanisław Staroń. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.

 

 1. Podziękowanie Ojcu Adamowi, rekolekcjoniście.