UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16 kwietnia 2017

UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 kwietnia  2017

 

  1. Rozpoczynamy Biały Tydzień, czyli Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem pamiątki Zmartwychwstania Chrystusa. Z tej racji, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. (ONRLiK 24).
  2. Dziś jeszcze Msza św. o 9.00 i suma o 11.00. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trzeci Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. : o 8.00; 9.30 i suma o 11.00. Po sumie 4 dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą Oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele będą celebrowane o godz. 18.00,  w połączeniu z kolejnymi modlitwami Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Tylko we wtorek i środę Msza św. o godz. 19.00.
  4. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia, z tej racji po zakończeniu modlitw, zbiórka do puszek na „Caritas”.
  5. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.
  6. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Faustyny.
  7. Serdeczne podziękowania; ks. Karolowi, P. Organiście i Zespołowi „Równianie”, Scholi, Akcji Katolickiej,  liturgicznej służbie ołtarza, Strażakom, Maksymilianowi Kościelnemu, P. Kasi, dbającej o kwiaty, sprzątającym w kościele oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ubogacenia przeżywania tych Świątecznych Dni.  Dziękuję równie serdecznie Kasi Kłap, za uwiecznianie na fotografiach naszych uroczystości i publikowanie ich w internecie.
  8. W dzisiejszą uroczystość możemy uzyskać odpust zupełny, za przyjęcie w pobożnym usposobieniu; przez radio lub telewizję; błogosławieństwa papieskiego” Urbi et Orbi„.
  9. Życzenia Świąteczne od nas kapłanów miejscowych, oraz od rodaków; tj. Ojca Jana i Ojca Cecyliana: Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Was swoją mocą i światłem. Wszystkim parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa, przeżywania całego okresu paschalnego.
  10. Zapowiedzi:

  Mirosław Jan Kluk s. Jana i Anny Zima, zamieszkały Łęki Dukielskie, z Justyną Iwoną Wierdak  c. Marka i Doroty Solińskiej, zam. tamże.( zap.I.)