DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO-23 kwietnia 2017

            

         DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 kwietnia 2017

 

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Z tej racji przypominamy, że za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele możemy zyskać odpust zupełny.

 

 1. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory.

 

 1. W sobotę liturgiczne święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 

 1. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 

 1. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Taca będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. (intencje).

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po Mszy św.

 

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka na „Caritas”, aby wesprzeć mieszkańców Syrii.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Stanisława Kostki.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli do 20 maja możemy wspierać pracę Misjonarzy Werbistów, wkładając do ustawionej w kościele skrzynki: nieużywane medaliki , różańce i inne oznaki religijne.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. Zapowiedzi:

  Mirosław Jan Kluk, zamieszkały Łęki Dukielskie, z Justyną Iwoną Wierdak, zam. tamże.( zap.II.)