TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2017

                       

            TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                          30 kwietnia 2017

 

                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie jest Boże miłosierdzie. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.
 2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.
 3. Jutro rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz.18.00, po której będziemy celebrowali majowe nabożeństwo. Ponieważ w tym roku przeżywamy setną rocznicę objawień w Fatimie od najbliższej soboty rozpoczniemy uroczyste nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Z tej racji ufundowałem dla parafii figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą poświęcimy dzisiaj po sumie.
 4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.
 5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasz patriotyzm. Na tę okoliczność nasi harcerze podjęli dziś akcję rozdawania darmowych flag-naklejek. Serdecznie im gratuluję pomysłu i dziękuję za zaangażowanie.
 6. We środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie następujący: rano g. 08.00; suma o 11.00 i wieczorem o 18.00. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 7. We czwartek uczcimy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Z racji I Czwartku w nabożeństwie majowym polecimy również wszystkich kapłanów i będziemy wypraszać nowe powołania do służby Panu Bogu.
 8. W piątek przypada liturgiczne święto poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Z racji I piątku odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
 9. W sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Z racji I Soboty po Mszy św. nabożeństwo majowe w połączeniu z różańcem wynagradzającym a następnie procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we środę po Mszy wieczornej.
 2. Modlitwę różańcową w niedzielę poprowadzi Róża św. Jan z Dukli.
 3. W najbliższą niedzielę podczas sumy dzieci klas trzecich przeżyją uroczystość I Komunii św. Spowiedź dla nich i dla ich bliskich w sobotę od godz. 16.00.
 4. Za dwa tygodnie dzieci klasy czwartej będą obchodzić Rocznicę I Komunii św.
 5. Dziś po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu opracowana przez biblistów, w związku z rozpoczętym Tygodniem Biblijnym.
 6. Najbliższa niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.
 7. Informacja ARiMAR.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.