CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja 2017

                         

         CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY               7 maja 2017

 

                                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele; zaczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”!
 2. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

W pobliskiej parafii Lubatowa, jest to dzień Odpustu. Jest to dzień imienin m. in. ks. Biskupa Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otaczajmy modlitwą

 1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym, po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwa majowe będą po sumie; tylko dzisiaj wyjątkowo ze względu na uroczystość komunijną nabożeństwo to będzie po Mszy wieczornej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
 2. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską; będzie to setna rocznica Objawień w Fatimie oraz kolejna rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w święte życie papieża, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
 3. Dzieci Komunijne przychodzą codziennie w Białym Tygodniu dziękować Bogu za otrzymane łaski i zawierzać Matce Bożej czystość swoich serc. Przy okazji dziękuję serdecznie ich rodzicom za piękny dar ołtarza w postaci 14 alb dla lektorów i ministrantów, a ks. Karolowi za koordynację całego przedsięwzięcia.
 4. Składka z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.
 5. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa.
 6. Dziękuję serdecznie Panu Tomaszowi Bogacz za pomoc w przygotowaniu tymczasowego podestu do noszenia Figury Matki Bożej Fatimskiej, oraz podjęcie się wykonania w przyszłości podestu dedykowanego dla tej jubileuszowej figurki Matki Bożej z Fatimy. Przy okazji dziękuję wszystkim uczestnikom wczorajszego Nabożeństwa Pierwszosobotniego.
 7. W ubiegły piątek otrzymałem Pismo od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, informujące o wpisaniu z urzędu, naszego kościoła parafialnego do Rejestru Zabytków. W ostatnim zdaniu pisma jest informacja o możliwości odwołania się do Ministerstwa od tej decyzji. Zgodnie z wcześniejszą informacją, Rada Parafialna pragnie poznać opinię całej społeczności wiejskiej, w tej sprawie. Prosimy więc mieszkańców o wyrażenie swojej opinii na ten temat, w najbliższy wtorek w Domu Ludowym w godzinach od 10.00 do 13.00 oraz od 17.00 do 20.00. W tym czasie przedstawiciele Rady Parafialnej będą udzielali wyczerpujących informacji  w tej sprawie, oraz wręczą kartkę do oddania głosu: za lub przeciw; w przygotowanej urnie.

 

 1. Zapowiedzi:

      a/ Patryk Jakubczyk s. Roberta i Ivety, zam. w Nadolu, par. Dukla – Bernardyni; z Agnieszką Frankiewicz c. Stanisława i Teresy, zam. w  naszej parafii ( zap. I.)

      b/ Tomasz Uliasz s. Ryszarda i Bożeny Głód, zam. w naszej parafii; z Agnieszką Pauliną Malinowską c. Krzysztofa i Krystyny Stodolak, zam. Kombornia, par. Kombornia.  ( zap. I.)

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. W piątek odeszła do wieczności parafianka + Krystyna Bałon. Jej pogrzeb jutro o godz. 15.00. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu.