WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 maja 2017

                               

        WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                   28 maja 2017

 

                                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

 

 1. W ostatnie dni maja licznie włączajmy się w nabożeństwa majowe oraz w trwającą nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

 

 1. We środę, 31 maja, będziemy przeżywać liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem dzień zakończenia nabożeństw majowych.

 

 1. W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

 1. We czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

We czwartek tradycyjnie modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz.17.00. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie; wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zakończymy procesją, z figurką Maryi, wokół kościoła. W tym dniu Msza św. wyjątkowo o godz. 19.00.

 

 1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu a w sobotę święcenia kapłańskie. Módlmy się za tych, którzy przyjmą święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po majówce.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Mikołaja.

 

 1. Informacja Skarbnika parafialnego.

 

 1. Ogłoszenie publiczne.

 

 1. Dzisiejsza składka na inwestycje w parafii, zaś w przyszłą niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.

 

 1. Zapowiedzi: Bartosz Krzysztof Turek zamieszkały w naszej parafii, z Kingą Jagodą Harsze, zamieszkałą w Chorkówce, parafia Żeglce.(zap.II.)

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.