ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 4 czerwca 2017

                                

                  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  –  4 czerwca 2017  

                                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: ” O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.
 2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
 3. Jutro tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 09.00 i wieczorem o 18.00. W pobliskiej Lubatówce będzie to dzień Odpustu; tam suma o godz. 11.00.
 4. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 5. We czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy wczoraj otrzymali święcenia kapłańskie.
 6. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” .( intencje mszalne).
 7. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona okres Komunii św. wielkanocnej.
 8. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.
 9. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Ojca Pio.
 10. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 11. W imieniu całej wspólnoty parafialnej serdecznie dziękuję Panu Tomaszowi Bogacz, za gratisowe wykonanie nowego podestu pod figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję również wszystkim, którzy mu pomagali: ” Bóg zapłać!”
 12. Przed figurą Pani Fatimskiej zostały zainstalowane tzw. świece wotywne. Jest to okazja do zawierzania Maryi, w tym szczególnym czasie jubileuszu setnej rocznicy Objawień Fatimskich, swoich trosk i potrzeb. W intencjach, które będziecie polecać Matce Bożej, zostanie odprawiona Msza św.- co dwa tygodnie.
 13. W przyszłym tygodniu 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. przy kapliczce M.B. Szkaplerznej a następnie procesja wzdłuż ul. Długiej. I ołtarz – przy posesji Edwarda i Danuty Uliasz; II ołtarz – przy posesji Stanisława i Renaty Patla; III ołtarz – przy posesji Grzegorza i Katarzyny Boczar i IV ołtarz – przy posesji Tomasza i Zofii Topolskich.
 14. Informacja Pana sołtysa.
 15. Decyzja o rozbiórce budynku gospodarczego na cmentarzu zostanie poddana referendum w społeczności wiejskiej, podobnie jak sprawa wpisu kościoła do Rejestru Zabytków.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.
 17. Zapowiedzi:

       Andrzej Jan Uliasz s. + Leszka i Aliny , zamieszkały w naszej parafii, z Patrycją Anną Kafel c. Piotra i Teresy, zamieszkałą we Wrocance, par. Wrocanka.( zap.I.)

 1. W sobotę odeszła do wieczności ś.p. Janina Ryba. Jej pogrzeb będzie jutro – Msza św. o godz. 15.00.

      Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu: wieczne odpoczywanie………..  .