NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11 czerwca 2017

                     

               NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY    11 czerwca 2017

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Dzisiejsza Uroczystość kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

 

  1. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 08.00 i 15.00. Po Mszy porannej sprawowanej przy kapliczce; procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicą Długą. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy wraz z wyznaczonymi rodzinami cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Po południu wyjazd do Rzeszowa na Koncert ” Jednego Serca, Jednego Ducha”.

 

  1. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Arcybiskup Adam Szal.

 

  1. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. Zapraszamy szczególnie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dla Pana Jezusa.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwami czerwcowymi, a od piątku z procesją eucharystyczną.(intencje).

 

  1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Stanisława Kostki.

 

  1. Informacja o Przemyskiej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 

  1. Zapowiedzi:

       Andrzej Jan Uliasz, zamieszkały w naszej parafii, z Patrycją Anną Kafel zamieszkałą we Wrocance, par. Wrocanka.( zap.II.)

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.