JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 czerwca 2017

                   

          JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              18 czerwca 2017

 

                                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, zachęcamy do licznego udziału w procesjach eucharystycznych. Uroczyste zakończenie Oktawy we czwartek; podczas Mszy św. błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków. Dziś procesja po sumie.

 

  1. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W naszych modlitwach pamiętajmy o uchodźcach i starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

 

  1. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W tę uroczystość przypada również zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Uroczysta Eucharystia o godz. 08.00. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci. Po Mszy św. zgodnie z postanowieniem Synodu Przemyskiego procesja eucharystyczna połączona ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pobliskich Łękach Dukielskich jest to dzień Odpustu; tam suma o godz. 10.00.

 

 

  1. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 

  1. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Msza Św. o godz. 08.00.

 

  1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Gimnazjaliści podziękują Bogu w specjalnej eucharystii we czwartek o godz. 14.30. Spowiedź przed zakończeniem roku codziennie pół godziny przed eucharystią.

 

  1. Msze św. w następującym porządku:(intencje).

 

  1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża bł. ks. Jana Balickiego.

 

  1. Taca z przyszłej niedzieli na inwestycje w parafii.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych. Szczególnie pamiętamy o naszej rodaczce, Siostrze Gabrieli Sporniak, która wczoraj skończyła 106 lat. Polecajmy ją opiece Matki Bożej: ” Pod Twoją obronę….”.