DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25czerwca 2017

                 

        DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    25czerwca 2017

 

                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzajmy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich. W piątek zakończenie tych nabożeństw.

 

 1. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

 

 1. We środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz.18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.

 

 1. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane według świątecznego porządku tj. o godz. 08.00; 11.00 i wieczorna o 18.00. Składka z tej uroczystości będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie; różaniec wynagradzający a następnie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Zapraszam do dwóch zmian przedstawicieli Rady Parafialnej oraz na wysokości prezbiterium OSP Równe.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 18.00. ( intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa.

 

 1. Są już do odebrania Karty Uczestników wypoczynku z Caritasu, dla dzieci i młodzieży.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się ochotnie w przygotowanie Eucharystii i procesji w Uroczystość Bożego Ciała.

 

 1. Młodzieży i dzieciom życzymy szczęśliwych wakacji, a przy okazji przypominamy o niedzielnym i świątecznym obowiązku uczestnictwa w Eucharystii.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.