CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 lipca 2017

             

      CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              9 lipca 2017

 

                                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, czternasta, w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

  1. We wtorek, 11 lipca, przypada liturgiczne święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 

  1. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. W naszej parafii jest to dzień Odpustu Parafialnego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Suma Odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Zdzisława, proboszcza z Łęk Dukielskich.

 

  1. Spowiedź przed odpustem codziennie przed Mszą świętą.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 połączone z Nowenną do Matki Bożej Szkaplerznej.(intencje).

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczar.

 

  1. Ponieważ trwa szczególny czas setnej rocznicy objawień w Fatimie proponuję utworzenie dwóch nowych Róż żywego różańca: pierwsza pod patronatem Matki Bożej Fatimskiej – zachęcam do wstąpienia w jej wspólnotę dzieci szczególnie po tegorocznej Komunii; zaś druga pod patronatem Matki Bożej Szkaplerznej – zachęcam do zapisu mamy dzieci Komunijnych; zapisy w zakrystii. Jeżeli do niedzieli odpustowej będzie komplet chętnych, podczas sumy poświęcenie tajemnic i ich rozdanie.

 

  1. Przebywając na pielgrzymce w Fatimie zakupiłem dla Figury Matki Bożej Fatimskiej pamiątkowy różaniec. Proszę Ojca Jana o jego poświęcenie i umieszczenie na dłoniach Maryi.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.

 

  1. Zapowiedzi:

      Mariusz Piotr Dziugan s. Dariusza i Ewy Piela, zamieszkały w naszej parafii; z Mileną Stopa c. Dariusza i Ewy Rusak, zamieszkałą w Dęblinie; par. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.(zap. I.)