SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lipca 2017

              

            SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         23 lipca 2017

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Trwa pełnia lata, wakacji i urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

 

  1. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca liturgiczne święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

 

  1. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła. Został on powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd przydomek Jakub Starszy albo Większy.

 

  1. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Podczas poświęcenia pojazdów mamy okazję włączyć się w pomoc dla misjonarzy. Ofiarodawcy otrzymają okolicznościowe obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa.

 

  1. We środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa. W tym dniu pomodlimy się za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. (intencje).

 

  1. Modlitwę różańcową w niedzielę poprowadzi Róża św. Faustyny.

 

  1. Składka w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

  1. Zachęcam chętne osoby do wpisywania się do nowych Róż: Matki Bożej Fatimskiej i Matki Bożej Szkaplerznej.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.